הפרעת אכילה

אימון אישי טיפול פסיכולוגי פסיכולוג טיפול משפחתי טיפול אישי טיפול זוגי טיפול בילדים כניסה למשרדים מי אנחנו צור קשר
 
אימון אישי
טיפול פסיכולוגי
מאמן אישי
אימון עסקי
טיפול אישי
מאמן עסקי
טיפול בילדים
כניסה למשרדים
מי אנחנו
דרושים
צור קשר

הפרעת אכילה

הפרעת אכילה היא התעסקות בלתי פוסקת במשקל , במראה ובדימוי הגוף המפריעה לאיכות החיים.  לרוב הפרעת אכילה מצביעה על קשיים רגשיים עמוקים שמתבטאים בהפרעת האכילה.
אילו סוגי הפרעות אכילה קיימים ?
ישנם סוגים שונים של הפרעות אכילה:
אנורקסיה – הרעבה עצמית . האדם מרגיש שהוא שמן למרות שהוא כבר בתת משקל או שרואים את כל העצמות בגופו. התחושה המלווה אותו היא פחד לא מציאותי מאכילה והשמנה.
בולמיה – זלילה בכמות לא טבעית ואז התרוקנות על ידי חומרים משלשלים או הקאה .
אכילת יתר כפייתית -   אכילת יתר מעבר לדרוש לו. האדם אוכל על מנת להרגיע את עצמו, לעיתים בהחבא ואינו מנסה להתרוקן כמו בבולימיה. התחושה המלווה אותו היא של גועל עצמי ,אשמה וחוסר יכולת לשליטה באוכל.
השמנת יתר – האדם שוקל 20 אחוזים יותר מהמשקל הנורמלי לגובהו.
הפרעת אכילה לא מוגדרת -  לעיתים אנשים חווים תערובת של התופעות שהוזכרו ולא מתאימים לסוג מסוים . גם זה נחשב סוג של הפרעת אכילה ודורש טיפול.
הפרעת אכילה אצל ילדים - הפרעת אכילה יכולה להתחיל בילדות כדרך להשיג תשומת לב .הצהרת העצמאות הראשונה של הפעוט היא דרך האוכל. לרוב מחליטים בשבילו מה ללבוש , מתי לישון, לאן ללכת ובמה לשחק והמקום היחיד בו הוא יכול לבחור הוא האם לאכול וכמה. ישנם ילדים המפתחים סלידה ממאכלים שונים ומרקמים שונים או שלעיתים הוריהם מתלוננים כי אינם אוכלים מספיק אך זו אינה נחשבת הפרעת אכילה אלא אם כן ישנו עיכוב בגדילה או בעיות נפשיות עקב כך. הפרעת אכילה אצל לפעוטות נחשבת בעייתית כאשר הפעוט מסרב לאכול או סובל מהעלאת גירה (ריפלוקס).
מהם הסממנים להפרעת אכילה?
אצל אנורקסים ניתן להבחין בפעילות גופנית מוגברת באופן כפייתי, הן כדי לשרוף קלוריות והן כדי לדכא את התיאבון ולבישת בגדים גדולים על מנת להסתיר את הרזון .
אצל בולמים ניתן להבחין לעתים בחתכים על פרקי האצבעות כתוצאה מגרימת הקאות באמצעות החדרת היד לפה, ובשלב מתקדם יותר ניתן לראות גם שיניים מתפוררות.
כיצד מטפלים בהפרעות אכילה ?
הפרעות אכילה עלולות לגרום למחלות ואף למוות , הטיפול כולל תוכנית תזונתית-רפואית הממוקדת בהשגה ושמירה על משקל תקין ובנוסף לכך התערבוות פסיכולוגית.

אנו ממליצים להשאיר פרטים באתר ולקבל הצעות ממספר מטפלים הקרובים לביתך

 
הרשם להצעה ממטפל
שם:
טלפון:
כתובת מייל:
עיר:
אנא מלא/י את הטופס הקצר הבא:
סוג:
שם פרטי:
משפחה:
אימייל:
טלפון:
נייד:
עיר מגורים:
דיאטה
פתרונט  
פסיכולוגיה
פסיכולוג ילדים  פסיכולוג בקריית שמונה  פסיכולוג בצפת  פסיכולוג בנתניה  פסיכיאטר ילדים  פסיכולוג לילד  חרדות אצל ילדים  דיכאון אצל בני נוער  
פוסט טראומה  מחשבות טורדניות  הזיות  הפרעות חרדה  חרדת נטישה  אובססיה  פרנויה  אינסומניה  
דיסוציאציה  פיצול אישיות  פסיכולוגיה חברתית  פסיכולוגיה התפתחותית  פסיכולוג קליני  פסיכולוגים  פסיכולוגים בתל אביב  חרדה  
פסיכותרפיה  שליטה בכעסים  סכיזופרניה  הפרעת אכילה  משפחה חורגת  סופר נני פרקים מלאים  פסיכולוג לזוגיות  דיכאון  
פסיכולוג דרך קופת חולים כללית  פסיכולוג דרך מכבי  פסיכולוג קליני ילדים  פסיכולוגית העצמי  פסיכולוגית ילדים  פסיכולוג לאומית  אינטרמן  מודעות עצמית  
פסיכולוג  התמודדות עם בגידה  
אימון אישי
העלאת ביטחון עצמי  אישי לילדים  דימוי עצמי  אימון אישי בכפר סבא  קואצ'ינג בלוד  קואצ'ינג במודיעין  אישי בונה  הגשמה עצמית  
סדנת ביטחון עצמי  קואצ'ינג בראשון לציון  מנהיגות  אימון יחסים  ביטחון עצמי נמוך  אימון אישי לזוגות  טיפול דרך אימון אישי  אישי לנוער  
אימון אישי לזוגיות  משפחה חורגת עונה 5  תשומת לב  אגואיסט  סופר נני  אימון אישי בחיפה  
פרסום חינם  מטח  חדר כושר  סדנאות  תמונות  רדיו ישראל  עבודה מהבית  חוות דעת  חברת חשמל